ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΠΟΧΗ - ΔΙΑΛΕΞΗ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤ. ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘ. "ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ" - [14.05.2023]

Wednesday 10 Μαΐου 2023

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Στο πλαίσιο του μαθήματος «ιστορία και τεχνική της αγιογραφίας » του προπτυχιακού κύκλου σπουδών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 14 Μαίου 2023 και ώρα 10:30 πμ., επίσκεψη  στο Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο (Λεωφ. Βασιλίσσης Σοφίας 22, Αθήνα 106 75), με θέμα:

ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΠΟΧΗ

Ομιλητής:

Δρ. Σπυρίδων Στεργίου

Εικαστικός - Δρ. Ιστορίας της Τέχνης
Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ)
MSc. Ψυχολογία, University of East London
(Ε.ΔΙ.Π.)Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του ΕΚΠΑ

H διάλεξη είναι ανοικτή στο κοινό και σε όλες και όλους τους/τις φοιτητές/τήτριες ανεξαρτήτως κύκλου σπουδών του Τμήματος.

- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: (+30) 697 277 9380.