EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΗΛΙΑ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

Tuesday 02 Μαΐου 2023 ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ "ΑΛΚΗΣ ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ", ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος και ο Πρόεδρος του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης καθηγητής Χαράλαμπος Χρυσανθάκης έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην επιστημονική εκδήλωση στη μνήμη του καθηγητή Ηλία Νικολακόπουλου που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 2 Μαΐου 2023ώρα 18.00 στο Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Στην εκδήλωση θα παρουσιαστεί η έκδοση της τελευταίας δημόσιας ομιλίας του Ηλία Νικολακόπουλου με τίτλο: «Μαζική ανταγωνιστική δημοκρατία: Η δύσκολη εμπέδωση» από τις Πανεπιστημιακές Εκδόσεις του ΕΚΠΑ.

Ακολουθεί η πρόσκληση για την εκδήλωση στη μνήμη του Καθηγητή του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης του ΕΚΠΑ Ηλία Νικολακόπουλου.

Πρόσκληση εκδήλωσης