ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ & ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑ ΜΑΝΙΤΑΚΗ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ

Wednesday 31 Μαΐου 2023
Παρουσίαση βιβλίου του Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Νικόλα Μανιτάκη στον Βόλο

Το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, τα Γενικά Αρχεία του Κράτους (ΓΑ.Κ.) Μαγνησίας, ο Ελληνογαλλικός Σύνδεσμος Βόλου και οι εκδόσεις Ασίνη σάς προσκαλούν στην παρουσίαση του βιβλίου του Αναπληρωτή καθηγητή του Τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του ΕΚΠΑ Νικόλα Μανιτάκη Το Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών, 1915-1961. Η αειφορία των ελληνογαλλικών πολιτιστικών σχέσεων.

Τετάρτη, 31 Μαίου, ώρα 19.00, στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (κτήριο πρώην Γαλλικό Ινστιτούτο, Γ. Καρτάλη - Κοραή).

Δείτε την Πρόσκληση