EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΤΕΛΕΤΗ ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΑΙΔΕΣΙΜΟΛΟΓΙΩΤΑΤΟΥ ΠΡΩΤΟΠΡΕΣΒΥΤΕΡΟΥ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ ΚΑΛΥΒΑ ΣΕ ΕΠΙΤ. ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΜ. ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ-ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑΣ

Friday 12 Μαΐου 2023 ΜΕΓΑΛΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ, ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30

Ακολουθεί πρόσκληση για την τελετή αναγόρευσης του Αιδεσιμολογιώτατου Πρωτοπρεσβύτερου Αλκιβιάδη Καλύβα, Ομότιμου Καθηγητή και πρ. Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής του Τιμίου Σταυρού Βοστώνης (Η.Π.Α.) σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.
      Η τελετή της αναγόρευσης θα πραγματοποιηθεί στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30) την Παρασκευή, 12 Μαΐου 2023 και ώρα 19.00.