EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΤΕΛΕΤΗ ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΟΜΟΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΟΔΥΣΣΕΑ-ΙΩΑΝΝΗ ΖΩΡΑ ΣΕ ΕΠΙΤΙΜΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ - ΕΚΠΑ

Tuesday 16 Μαΐου 2023

Η τελετή Αναγόρευσης (16/5/23) σε Επίτιμο Διδάκτορα της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών του Γενικού Γραμματέα Ανώτατης Εκπαίδευσης  του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Ομότιμου Καθηγητή της  Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης Οδυσσέα-Ιωάννη Ζώρα, δεν θα πραγματοποιηθεί.

Το επόμενο διάστημα θα ανακοινωθεί η νέα ημερομηνία της τελετής αναγόρευσης.

Aκολουθεί η πρόσκληση για την τελετή αναγόρευσης του Ομότιμου Καθηγητή της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης, Γενικού Γραμματέα Ανώτατης Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, κυρίου Οδυσσέα-Ιωάννη Ζώρα σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Αθηνών. Η τελετή της αναγόρευσης θα πραγματοποιηθεί στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30) την Τρίτη, 16 Μαΐου 2023 και ώρα 19.00.