ΤΕΦΑΑ 3Χ3 BASKETBALL TOURNAMENT 2023

Wednesday 24 Μαΐου 2023
ΤΕΦΑΑ 3Χ3 Basketball Tournament 2023

Προσκαλούμε τους/τις φοιτητές/τριες της Σχολής μας να λάβουν μέρος στο ΤΕΦΑΑ 3Χ3 Basketball Tournament 2023 που διοργανώνεται από τις ειδικεύσεις «Αθλητική Διοίκηση» και «Ενόργανη Γυμναστική».

Την Τετάρτη 24/05/2023 από τις 9:30 π.μ. έως τις 14:30 μ.μ. στο ανοιχτό γήπεδο μπάσκετ σας περιμένουμε στη μεγάλη αθλητική γιορτή για τη Σχολή μας με πολύ μπάσκετ, μουσική και χορό!

Το τουρνουά θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης (ΕΟΚ),  την έγκριση της FIBA και απευθύνεται σε όλους/ες τους/τις φοιτητές/τριες της ΣΕΦΑΑ του ΕΚΠΑ επιθυμούν να πάρουν μέρος παίζοντας ή στηρίζοντας τους φίλους τους.

Λόγω του περιορισμένου χρόνου, οι συμμετοχές των ομάδων περιορίζονται στις δώδεκα (12) και θα τηρηθεί σειρά (χρονικής) προτεραιότητας. Δηλαδή, στο τουρνουά θα λάβουν μέρος οι δώδεκα (12) πρώτες πλήρεις ομάδες που θα δηλώσουν συμμετοχή. Για τον λόγο αυτό, ετοιμάστε τις ομάδες σας και σπεύστε να προλάβετε να δηλώσετε συμμετοχή στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οι ομάδες μπορούν να αποτελούνται από τρεις (ελάχιστο), έως πέντε (μέγιστο) παίκτες ανεξαρτήτου φύλου, δηλαδή μπορεί να είναι μεικτές, ή μόνο του ιδίου φύλου.

• Κάθε μέλος της νικήτριας ομάδας και ο/η νικητής/τρια του διαγωνισμού «adidas 3 point contest» θα λάβει ως δώρο από ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια adidas και μια δωροεπιταγή των 30€ από το κατάστημα Sportlook.
  • Ο/Η MVP του τουρνουά θα λάβει επιπλέον ως δώρο, μια μπάλα μπάσκετ προσφορά του καταστήματος Sportlook.
  • Στους συμμετέχοντες και σε όλους τους θεατές του τουρνουά θα μοιραστούν μπάρες σοκολάτας IONPROTEIN.
  • Οι 40 συμμετέχοντες θα λάβουν από ένα εκπτωτικό κουπόνι -20% από το κατάστημα αθλητικών ειδών Sportlook ενώ όλοι/ες φοιτητές/τριες της Σχολής θα έχουν έκπτωση 10% για πάντα!

Θα υπάρχουν επιπλέον δώρα για τους νικητές, τους συμμετέχοντες και τους θεατές προσφορά των χορηγών – υποστηρικτών μας: adidas, ION, Έδρανο, Sportlook, Ακαδημία ποδοσφαίρου PathiakakisFC, Λιόσπορος, Clutch, Copyline, Skalidis Sport, Έπαθλα ΖΕΥΣ, και Myathlete.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα του τουρνουά, τους κανονισμούς και τα δώρα των συμμετεχόντων θα ανακοινώνονται στην ιστοσελίδα της διοργάνωσης https://3x3tefaa2023.weebly.com/ και στο instagram tefaa.3x3!

Η Οργανωτική Επιτροπή του ΤΕΦΑΑ 3Χ3 Basketball Tournament 2023